OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.12.2023

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2023 r.

• Dziś ostatnia Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Gdy wspólnie zasiądziemy w domach do Wigilijnej Wieczerzy, zadbajmy o pobożne przeżycie tego ważnego dla nas wieczoru. Niech nie zabraknie modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii i śpiewu pięknych kolęd.
  • Na godz. 23.30 zapraszam na modlitewne czuwanie przed Pasterką. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji Młodzieży. Kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia.
  • Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory Kolędowe.
  • We wtorek przeżywamy Święto św. Szczepana. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, tradycyjnie poświęcimy także owies, a o 14.20 zaśpiewamy kolędy na Nieszporach.
  • W środę przypada Święto św. Jana Ewangelisty – pobłogosławimy wino, a w czwartek Święto św. Młodzianków – na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy zwłaszcza wszystkie Dzieci. Udzielimy im błogosławieństwa i wylosujemy główną nagrodę naszego konkursu roratniego.
  • W przyszłą Niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny i ostatni dzień Starego Roku – po Mszy św. o godz. 13.30 odprawimy Nabożeństwo na zakończenie Roku 2023. Każdy, kto w tym dniu publicznie odmówi hymn Ciebie Boga wysławiamy może zyskać odpust zupełny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • W imieniu Scholi IN LUMINE z Suszca zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się 26.12.2023 r. o godz. 17.00 w kościele w Suszcu.
  • Polecam prasę katolicką. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego wiele artykułów na Święta i Nowy Rok oraz dodatek Audiobook (cena 15 zł). Jest także L’Osservatore Romano, nowe czasopisma misyjne oraz świąteczny nr naszej gazetki ze statystyką parafialną za rok 2023 i Planem Kolędy.
  • Kancelaria Parafialna w czasie kolędy jest nieczynna.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego, świątecznego wystroju kościoła – przywieźli i przystroili choinki oraz zrobili jak zwykle wspaniałą stajenkę i stroiki. W tym roku dodatkowe podziękowanie dla pochodzącej z Kryr pani Heleny Biela z Suszca, która udostępniła nam Szopkę Krakowską. Za posprzątanie kościoła i obejścia dziękuję Rodzinom: Lebioda, Paszek, Folek i Matyjaszczyk.
  • Wszystkim Parafianom oraz miłym Gościom składam serdeczne życzenia: Błogosławionych, spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt!