OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2024

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2024 r.

• Dzisiejsza niedziela to Dzień szczególnej Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a pod kościołem, po Mszy św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zachęcam także do trwania w trzeźwości, podejmowania abstynencji i wpisu do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • W sobotę (24.02) odbyły się święcenia diakonatu. Trzej nowi diakoni to: Paweł Dąbrowski z Rudy Śląskiej, Mateusz Ochojski z Katowic i Adam Zając z Mysłowic. Módlmy się w ich intencji oraz o nowe powołania.
  • W środę (28.02) przypada kolejna Rocznica Urodzin ks. bpa Marka Szkudło. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
  • W tym tygodniu także I piątek i I sobota miesiąca – okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek i w sobotę już od godz. 16.00.
  • W sobotę zapraszam na godz. 10.00 Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuły o wytrwałości w modlitwie, o braciach zakonnych, o męczeństwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz o śmierci Aleksieja Nawalnego. Zauważmy także reklamę nowego numeru Historii Kościoła. Jest jeszcze Mały Gość, L’Osservatore Romano i nasza gazetka. Polecam też ulotki informujące o tym, komu możemy przekazać 1,5% naszego podatku.
  • Pojawiły się informacje o różnych rekolekcjach, dniach skupienia, pielgrzymkach oraz innych okazjach pogłębienia naszej wiary. Więcej szczegółów możemy zawsze znaleźć na naszej stronie, w zakładce Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Blaut, Farana, Kupny, Maślorz i Szafarz.