Ogłoszenia duszpasterskie – 25.05.2014

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do krzyży i kaplic przydrożnych. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, o odpowiednią pogodę i zachowanie od klęsk żywiołowych, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. Zapraszam parafian na te Nabożeństwa. W poniedziałek o 17.15 rozpoczniemy modlitwę przy krzyżu koło starej poczty, we wtorek o 17.15 przy krzyżu przy ul. Spokojnej, a w środę o 17.20 modlitwy odprawimy przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakup nowego nagłośnienia do naszych procesji, bo starego już nie udało się naprawić.

Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

We wtorek po Mszy św. ok. 18.45 zapraszam do Kancelarii młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

Kończy się miesiąc maj, wiele jest dzieci, młodzieży i rodziców, którzy ani razu nie byli na Majowym. Zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież. W Dni Krzyżowe Nabożeństwa odprawimy w drodze powrotnej do kościoła.

Serdecznie dziękuję też rodzinom, którym składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła przed niedzielą, były to rodziny: Biela, Dajka, Smorzik i Wróbel.