OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.06.2023

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 czerwca 2023 r.

• W wakacyjnym czasie przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • We środę wspominamy św. Ireneusza, a w czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam także w sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 – w intencji Proboszcza z okazji Urodzin.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o cierpieniu na zalanych wodą terenach Ukrainy oraz refleksje naszego ks. Abpa Galbasa nad współczesnym Kościołem. Jest także wakacyjny Mały Gość Niedzielny z mapą ciekawych muzeów w Polsce, nasza parafialna gazetka, czasopisma misyjne i L’Osservatore Romano.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udział w niedzielnej Mszy św.
  • Zachęcam także do udziału w licznych wakacyjnych rekolekcjach i pielgrzymkach – na naszej stronie, w zakładce Zaproszenia zawsze znajdziemy aktualną ofertę.
  • Parafia Suszec organizuje XXIX Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 12-18 lipca 2023 r. w trzech możliwych wersjach: I wariant 12-18.07.2023 r. Suszec – Jasna Góra (koszt 280 zł dorośli i 250 dzieci), II wariant 15-18.07.2023 r. Klucze – Jasna Góra (koszt 250 zł dorośli i 220 dzieci), III wariant, pielgrzymka autokarowa (koszt 40 zł). Zgłoszenia – w parafii Suszec.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Dajka, Biela, Biela, Goraus i Zimolong.