OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.07.2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 lipca 2021 r.

  • Dziś przeżywamy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Duchowo łączymy się także z mieszkańcami Sikowca, którzy przeżywają odpust ku czci św. Anny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Po każdej Mszy św. udzielamy dziś uroczystego błogosławieństwa dla kierowców i środków transportu. Chętni mogą zaczekać na parkingach przy swoich pojazdach, aby je poświęcić – by dobrze i bezpiecznie nam służyły.
  • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
  • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek wspomnienie św. Marty, a w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
  • W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy już miesiąc sierpień, w którym jak zwykle wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Tradycyjnie przy obrazie Bożego Miłosierdzia będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a pod kościołem odbędzie się zbiórka Caritas dla poszkodowanych na skutek powodzi i innych kataklizmów.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o św. Joachimie i Annie – Rodzicach NMP, o tzw. Mszy św. Trydenckiej oraz o Starym Sączu, gdzie do doskonałości dążyła św. Kinga. Jest jeszcze L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gorzko, Szlezak, Farana i Warzecha. Dziękuję także za wykoszenie trawy wokół kościoła, a panu Benedyktowi Gruszka za wykoszenie łąki za parkingiem.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.