OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.10.2020

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
25 października 2020 r.

• Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary przekazywane w kościele, a także na parafialne konto składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że od 24 października br. znajdujemy się w strefie czerwonej. W kościołach może być 1 osoba na 7 m2, co w naszej świątyni daje tylko 35 WIERNYCH. Proszę o bezwzględne stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu. Osoby zamawiające intencję proszę o nieco wcześniejsze przyjście na Mszę św. Obowiązuje także ogólna dyspensa Metropolity od uczestnictwa we Mszy św.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Różaniec. Po zmianie czasu Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00 (Różaniec o godz. 16.30).
  • W środę będziemy obchodzić Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a w piątek Święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. O godz. 14.20 TYLKO w kościele odprawimy Nabożeństwo za Zmarłych. Zgodnie z zaleceniem władz kościelnych i państwowych zachęcam, by cmentarz odwiedzać nie tylko w niedzielę, ale również w dni poprzedzające tę Uroczystość oraz przez całą oktawę.
  • Przypominam, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
    – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
    zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).
  • W poniedziałek (2.11) przypadnie Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. odprawimy wyjątkowo o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. O godz. 17.20 odczytam Wypominki i odprawimy Nabożeństwo Różańcowe.
  • Wypominki będą odczytywane w dni powszednie od 2 do 8 listopada 40 minut przed wieczorną Eucharystią(w niedzielę – o godz. 14.20). Można je jeszcze składać do specjalnej skrzynki przy prasie katolickiej. Bóg zapłać za pamięć o zmarłych i złożone ofiary.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuł o zaufaniu Bożej Opatrzności oraz o szkole w czasach pandemii. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano,nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Mocko, Czubin, Larysz, Paszek i Ogórek.