OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.02.2017

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA26 lutego 2017 r.

• Trwa wizytacja kanoniczna naszej Parafii – dziękujemy Księdzu Biskupowi Adamowi Wodarczykowi za wygłoszone Słowo Boże, pasterskie błogosławieństwo, udzielenie Młodzieży Sakramentu Bierzmowania oraz spotkania z grupami parafialnymi. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  • Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś na godz. 14.20 zapraszamy na niedzielne Nieszpory.
  • Od dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy, zwłaszcza w okresie karnawału. Polega ono na całodziennej adoracji w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową (w niedzielę między Mszami św. oraz po Nieszporach do 18, w pozostałe dni od 8.00 do 17.00. Zachęcam do czynnego udziału (zwłaszcza Róże Różańcowe) – tak, by zawsze ktoś był w kościele.
  • Rozpoczynamy również dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu. Obok prasy katolickiej wyłożona jest już Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania.
  • W poniedziałek przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Oazowego. Ks. Abp zachęca do modlitwy o jego rychłą beatyfikację i zaprasza do Katowic na sympozjum poświęcone tej wybitnej postaci – szczegóły w gablotce. Również w gablotce możemy zobaczyć podziękowanie i dyplom, które otrzymali nasi Kolędnicy Misyjni.
  • Środę  Popielcową rozpoczynamy wraz z całym Kościołem okres Wielkiego Postu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Po każdej Mszy – obrzęd posypania głów popiołem.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
  • Dzieci i Młodzież zapraszam do Spowiedzi: Szkoła Podstawowa – w środę od 15.30, Gimnazjum – w czwartek od 15.30.
  • Odwiedziny chorych odbędą się w I piątek – 3 marca, od godz. 9.00.
  • Ze względu na trwającą wizytację naszego dekanatu Droga Krzyżowa będzie odprawiona w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszam również w Niedzielę o 14.30 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłosi Wasz nowy Administrator. Młodzież zapraszam na Mszę Młodzieżową w ich intencji w I piątek o 19.30.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 wszystkich Ministrantów oraz tych, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu. Na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie naszą jałmużną postną, przekazywaną do Kurii.
  • Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. artykuł na temat Wielkiego Postu przeżywanego jako duchowa walka. Na czym ta walka polega i czy w ogóle jest ona potrzebna.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” składam wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg wizytacji kanonicznej oraz za wszelkie przejawy życzliwości i pomocy w tych pierwszych dniach mojej posługi pośród Was. Dziękuję szczególnie Ks. Antoniemu Bubalikowi oraz Pani Katechetce Annie Orlik – za przygotowanie naszej Młodzieży do Sakramentu Bierzmowania; Panu Kościelnemu, Organiście i całej Służbie Liturgicznej; Strażakom, którzy błyskawicznie zareagowali i z powodu braku prądu zamontowali w kościele agregat (na szczęście nie trzeba było z niego korzystać…), kierowcom, którzy przywozili Ks. Bpa. Dziękuję także wszystkim, którzy pięknie udekorowali naszą świątynię i posprzątali ją na te ważne uroczystości – Rodzicom Bierzmowańców oraz Rodzinom: Gruszka, Kołodziejczyk, Gruszka, Klapsia, Lukasek i Beer.