OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.02.2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 lutego 2023 r.

• Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości. Przy konfesjonale wyłożona jest już Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta tradycyjnie będzie naszą jałmużną postną przekazywaną do Kurii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca, a w sobotę także święto św. Kazimierza Królewicza. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed każdą Mszą św. a dla dzieci i młodzieży dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 16.00.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w czasie Misji św. – w piątek, 31 marca, od godz. 9.30.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę Zespół Charytatywny o jej przeprowadzenie i z góry Paniom dziękuję.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wiele treści o roku wojny na Ukrainie, o tym jak skutecznie grzeszących upominać oraz artykuł o 25 latach obowiązywania w Polsce konkordatu. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z ambitnymi planami na kolejny Wielki Post, L’Osservatore Romano i nasz Karolowy Periodyk – już na miesiąc marzec.
  • Pojawiły się informacje o różnych rekolekcjach, dniach skupienia oraz okazjach pogłębienia naszej wiary. Więcej szczegółów możemy znaleźć na naszej stronie, w zakładce Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Krzych, Sinka, Szafarz, Maślorz i Chlubek.