OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.03.2017

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU26 marca 2017 r.

LAETARE – NIEDZIELA RADOŚCI

Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji rzymskiej „niedzielą róż”, bo w tamtym klimacie obdarowywano się różami, które w tym czasie zakwitały. U nas symbolicznie pojawia się w liturgii różowy kolor ornatu. Duchowo włączamy się w radosne świętowanie 25-lecia naszej Metropolii. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. dra Krzysztofa Borowca, który przypomina nam, że śpiewy gregoriańskie, w języku łacińskim to nie tylko jakiś relikt przeszłości, ale to nadal śpiew własny Kościoła katolickiego. II Synod Archidiecezji Katowickiej postuluje, by w parafiach uczyć wiernych podstawowych śpiewów gregoriańskich, co dziś próbowaliśmy uczynić.

• Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

• Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Dziękuję tym, którzy wczoraj podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Zapraszam dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

• Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można jeszcze składać w zakrystii i w kancelarii.

• Jak zwykle w sobotę zapraszam na godz. 9.00 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.

• Za tydzień rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne oraz Rekolekcje dla Dzieci i Młodzieży, które poprowadzi w tym roku Duszpasterz Pielgrzymów Archidiecezji Katowickiej – Ks. Władysław Kolorz. Zachęcam do gorliwego uczestnictwa!

• Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

• Na prośbę wielu Parafian, którzy ze względu na pracę i inne obowiązki nie mogą zdążyć w tygodniu na Mszę św. postanowiliśmy wraz ze zmianą czasu na letni przesunąć godzinę odprawiania Mszy św. na 18.00. Ponieważ jednak w naszej gazetce są już wypisane Msze św. o 17.00, rozpoczniemy tę zmianę od Rekolekcji, czyli od poniedziałku (3.04.2017 r.).

• Przy wyjściu z kościoła można zakupić Wielkanocne Paschaliki, które są naszym wsparciem dla ubogich w tradycyjnej już akcji Caritas.

• Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. niepokojący opis muzułmańskiej dzielnicy w Brukseli oraz ciekawy artykuł na temat uprawiania jogi, która wcale nie jest tylko gimnastyką. Mały Gość Niedzielny ze specjalną skarbonką przypomina nie tylko dzieciom o jałmużnie…

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na Niedzielę Radości składam Rodzinom: Ściborski, Jarosz, Utrata i Pustelnik. Dziękuję także za fundusze przekazane na nowy odkurzacz – został już zakupiony i ostatnie sprzątanie usprawnił. Zachęcam do testowania w następnych tygodniach.