Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2015

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza –  Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez cały też tydzień modlimy się o powołania, szczególnie zaś w środę, piątek i sobotę, czyli w kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. 17.45. zapraszam Dzieci przygotowujące się  do I Komunii św. i ich Rodziców do kościoła na krótką katechezę, a potem oboje Rodziców na próbę przed Komunią św.

W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii a kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W tym tygodniu przeżywamy Czwartek przed I Piątkiem miesiąca, I Piątek i I Sobotę miesiąca. Zapraszam Dzieci za Szkoły Podstawowej do spowiedzi w środę od godz. 15.30 zaś Młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.30.

W piątek w Święto Św. Józefa Robotnika zapraszam na Msze św. tak jak w niedzielę.  W piątek nie będzie zwyczajowego Wystawienia i Adoracji Najświętszego Sakramentu, za to zapraszam Młodzież naszej Parafii na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona jest w tym roku na sobotę, zapraszam na Msze św. o godz. 08.00 lub o 16.00. W niedzielę 3 maja w naszym nowym Dekanacie Suszeckim w Kobielicach jest Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Królowej  Polski. Suma Odpustowa tam o godz. 11.00, Nieszpory o 15.00. W tę niedzielę też odśpiewamy nasze tradycyjne Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, bo w 2. niedzielę maja będzie u nas uroczystość I Komunii św.

Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej Polskiej tradycji i pobożności Maryjnej nabożeństwa Majowe cieszyły się zawsze ogromnym kultem. Nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 17.30, także we wtorki, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej o 14.20. Jedynie w tę sobotę będzie o 17.50. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, zwłaszcza dzieci i młodzież. Z troską muszę zaznaczyć, że bardzo mało dzieci i młodzieży uczestniczy w tych nabożeństwach, niech rodzice zainteresują się, co ich dzieci robią popołudniami, wydaje się też, że brakuje przykładu rodziców obecnych na Nabożeństwach Majowych!

Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję serdecznym „Bóg zapłać” rodzinom: Kudła, Paszek i Sinka.