Ogłoszenia duszpasterskie – 26.07.2015

XVII   NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś po wszystkich Mszach św. – ze względu na przypadające wczoraj, 25 lipca wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców – będzie udzielane uroczyste błogosławieństwo kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom. Proszę czekać przy swoich samochodach.

Kolekta przeznaczona jest na bieżące rachunki Parafii, za tydzień będzie kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji.

Jak co tydzień składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i przygotowanie go na sobotę i niedzielę, w tym tygodniu rodzinom: Bankiel, Baron, Dajka, Larysz, Smorzik i Wróbel. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów również zostały przeznaczone na kościół. Dziękuję również P. Stefanii Młotek za opiekę nad grotą i za kwiaty przy grocie. W piątek znów ok. 18.00 zapraszam kolejne rodziny do przygotowania kościoła na sobotę i niedzielę.

Muzeum Miejskie w Tychach w związku z planowaną wystawą „Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej” poszukuje zdjęć archiwalnych, jak i współczesnych dokumentujących prace rolne wykonywane na obszarze ziemi pszczyńskiej. Zdjęcia za potwierdzeniem Muzeum będą do zwrotu lub można je podarować, a w przypadku dużej wartości zdjęcia można je sprzedać. Poszukuje też gospodarstw, w których mogłoby wykonać dokumentację fotograficzną współczesnego życia gospodarczego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej; kontakt z koordynatorem projektu: Agnieszka Szymula z Działu Etnologii (tel. 500 492 464, mail: a.szymula@muzeum.tychy.pl).