OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.09.2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26 września 2021 r.

  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dzisiaj odbywa się tradycyjne jesienne liczenie wiernych, a swoje imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszą modlitwą.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego á Paulo, we wtorek wspomnienie św. Wacława, w środę Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  • W piątek rozpoczyna się różańcowy miesiąc październik. W tygodniu (także we wtorki) zapraszam na różaniec o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30. Poprowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który już jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Obecność prowadzących w danym dniu jest obowiązkowa.
  • W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 15.10, od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci i młodzieży dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w tym dniu kancelaria parafialna wyjątkowo będzie nieczynna.
  • W piątek, w czasie Mszy św. szkolnej zostaną uroczyście pobłogosławione różańce dzieciom, które chcą przystąpić do I Komunii Św. Po Mszy św. szkolnej odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami tych dzieci. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.
  • W sobotę zapraszam na godz. 10.00 na zbiórkę ministrantów.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ciekawe artykuły o narodowych rekolekcjach u św. Józefa w Kaliszu oraz o oczyszczającej prawdzie w zakonie dominikanów. Jest jeszcze nasza gazetka i Apostolstwo Chorych.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam 2 Rodzinom Otręba, Muras i Folek. Dziękuję także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia uroczystości Bierzmowania. Zdjęcia z tego wydarzenia można już zobaczyć na naszej stronie internetowej.