OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.06.2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
27 czerwca 2021 r.

 • W wakacyjnym czasie przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
 • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
 • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 • W poniedziałek wspominamy św. Ireneusza, we wtorek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – kolekta w tym dniu będzie tradycyjnie przeznaczona na Stolicę Apostolską (tzw. Świętopietrze). W sobotę obchodzimy święto św. Tomasza, Apostoła.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Zapraszam zwłaszcza na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00 – z okazji Urodzin ks. Proboszcza.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek miesiąca (16.07) od godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o dramatycznym stanie dzietności w Polsce oraz zachętę do wakacyjnego pielgrzymowania. Jest także Mały Gość Niedzielny – z ciekawą naklejką i L’Osservatore Romano.
 • W gablotce pojawił się ogromny plakat z ofertą studiowania na naszym Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego – zachęcam wszystkich do zapoznania się z jego bogatą treścią.
 • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udział w niedzielnej Mszy św.
 • Z radością informuję, że nasz Parafianin o. Rafał Michna przyjął wczoraj w Ratyzbonie święcenia kapłańskie – kilka zdjęć i krótki filmik z tej Uroczystości możemy już zobaczyć na naszej stronie.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Adamski, Wituła, Larysz i Bankiel.