Ogłoszenia duszpasterskie – 27.12.2015

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

Dziś w sposób szczególny polecamy Bogu Rodziny chrześcijańskie, zwłaszcza Rodziny naszej Parafii. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii.

Jutro przypada Święto Świętych Młodzianków zapraszam dzieci naszej Parafii na Mszę św. o godz. 10.00 w ich intencji a po Mszy św. na specjalne błogosławieństwo, natomiast  pół godziny przed Mszą św. odprawimy adorację przy Żłóbku.

W ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam wszystkich Parafian na godz. 16.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem dziękczynno – ekspiacyjnym połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim za rok 2015. Na koniec odśpiewamy hymn dziękczynny: ”Ciebie, Boga, wysławiamy”, za który w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Nowy Rok kolekta będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach. W piątek 01.01. nie  będzie jak zwykle to bywa wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2015/2016. Jest on też w naszej Parafialnej gazetce na Boże Narodzenie. W niedzielę 17.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodzi przyjąć kapłana w zwykłym czasie. Zapisy można składać w zakrystii. W tym roku, ponieważ dostałem ostrego zapalenia żył w lewej nodze, co już chyba Parafianie zauważyli, aż do odwołania, jeśli się poprawi, zwracam się z gorącą prośbą, by mieszkańcy wyznaczonych na dany dzień domów przychodzili na godz. 18.00 do kościoła, gdzie odprawimy nabożeństwo kolędowe. W niedziele będzie to zawsze po Nieszporach, ok. godz. 15.00.

29 grudnia 2015 r. o godz. 19.00 w Katowickim Spodku odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne „Betlejem w Spodku” ze wspólnym kolędowaniem z udziałem gwiazd. Bilety są jeszcze do nabycia w zakrystii.

Można nabywać znajdujące się przy stoisku z prasą katolicką śląskie kalendarze katolickie „Z tej Ziemi” na rok 2016 w cenie 22 zł. Nadal polecam życzliwej uwadze nasze parafialne kalendarze  na 2016 rok

Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które przygotowały tegoroczne choinki i stajenkę w kościele. Dziękuję również za troskę o czystość kościoła rodzinom: Klapsia, Mocko, Przontka i Przontka