OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.12.2020

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
27 grudnia 2020 r.

 • Dzisiaj za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu polecamy Bogu wszystkie nasze rodziny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Po ostatniej Mszy św. zapraszam na Nieszpory Kolędowe.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto św. Młodzianków, Męczenników. O godz. 17.00 będziemy się modlić za wszystkie dzieci naszej parafii, a obecnym w kościele udzielimy błogosławieństwa. Będzie transmisja tej Mszy św. – proszę więc o roztropne przestrzeganie limitu osób.
 • W czwartek przypada ostatni dzień Starego Roku – na godz. 16.00 zapraszam na Mszę św. dziękczynną oraz Nabożeństwo na zakończenie Roku 2020. Każdy, kto w tym dniu publicznie odmówi hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki może zyskać odpust zupełny.
 • W I piątek, w Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach. Nie będzie Nieszporów.
 • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek, 15 stycznia od godz. 9.00.
 • W I sobotę wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 • Za tydzień będziemy przeżywać II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
 • Przypominam, że zamiast tradycyjnej kolędy spotykamy się na Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Na tej Eucharystii w symbolicznej procesji na ofiarowanie możemy złożyć tradycyjną kolędową ofiarę, za którą już składam serdeczne podziękowanie. Zapraszam tylko PRZEDSTAWICIELI RODZIN – wtedy będziemy przestrzegać trwających obostrzeń.
 • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką zwłaszcza naszą gazetkę, w której znajdziemy statystykę za kończący się rok.
 • Raz jeszcze składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego, świątecznego wystroju kościoła – za piękną stajenkę, za zorganizowanie i przystrojenie choinek oraz za gustowne stroiki. Za posprzątanie kościoła i obejścia na Święta oraz dzisiejszą niedzielę dziękuję Rodzinom: Pająk, Paździor i Matyjaszczyk.