OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.02.2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021 r.

  • Dzisiejsza niedziela to dzień szczególnej Solidarności z Misjonarzami. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a po Mszy św. przy drzwiach odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Z zachowaniem wymogów epidemicznych zapraszam w niedziele po Mszy św. o godz. 13.30 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym oraz na Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać do skrzynki przy prasie katolickiej. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Kazimierza Królewicza oraz I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach odprawimy w parafii tzw. 40-godzinne nabożeństwo, czyli całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i będzie trwać do Mszy św. wieczornej. Postarajmy się znaleźć czas na tę osobistą modlitwę, prośmy o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Okazja do Spowiedzi (poza piątkiem) pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy 19 marca od godziny 9.00.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na bieżące wydatki i pokrycie kosztów wycinki drzew.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. kolejny tekst cyklu rekolekcji, ciekawy artykuł o duszpasterstwie niepłodnych małżeństw oraz o modnym ostatnio morsowaniu. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i nowy nr naszej gazetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinie Krzych.