OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.03.2021

NIEDZIELA PALMOWA
28 marca 2021 r.

 • Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Przypominam, że od wczoraj w kościołach może być 1 osoba na 20 m2, co w naszej świątyni daje tylko 12 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
 • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.
 • W Wielkim Tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 • Liturgię Triduum Sacrum przeżyjemy zgodnie za wskazaniami ks. Abpa, które są zamieszczone na naszej stronie internetowej.
 • W Wielki Czwartek Mszę św. Wieczerzy Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Po liturgii będzie Adoracja w Ciemnicy do godz. 20.00.
 • W Wielki Piątek o godz. 10.00 będzie Droga Krzyżowa, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach rozpoczynającej się Nowenny. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać do godz. 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do liturgii Wigilii Paschalnej.
 • W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać od godz. 9.00 do 17.00. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Wigilia Paschalna rozpocznie się w kościele o godz. 20.00.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o całunie turyńskim oraz cierpieniu Boga. Jest także Mały Gość Niedzielny z nasionkami do wysiania na Wielkanoc, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na Niedzielę Palmową składam Rodzinom: Kumor, Sojka i Ksiądz. W Wielką Sobotę na godz. 17.30 zapraszam kolejne dwie grupy do posprzątania kościoła na Święta.
 • Dziękuję również za pomoc w wywiezieniu i utylizacji gruzu po starych ogrodzeniach.