OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.05.2017

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

28 maja 2017 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Duchowo łączymy się także z Sanktuarium w Piekarach Śl., gdzie gromadzą się mężczyźni i młodzieńcy na tradycyjnej, majowej pielgrzymce. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Zapraszam na ostatnie już Nabożeństwa Majowe – dziś o godz. 14.20, a w tygodniu o godz. 17.30. Od piątku rozpoczęliśmy także Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, we wtorek – św. Jana Sarkandra, w środę – święto Nawiedzenia NMP, w czwartek – wspomnienie św. Justyna oraz Dzień Dziecka, a w sobotę – św. męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy.

• W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od godz. 16.00. Msza św. szkolna tradycyjnie w czwartek o godz. 18.00. Oby w Dzień Dziecka nikogo na niej nie zabrakło!

• Odwiedziny chorych odbędą się w piątek – 2 czerwca, od godz. 9.00.

• Okazja do spowiedzi dla gimnazjum i starszej młodzieży w piątek od godz. 19.30. Msza św. młodzieżowa oraz krótkie czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego o godz. 20.00.

• W sobotę na godz. 9.00 zapraszam na zbiórkę Ministrantów, a na godz. 10.00 – Dzieci Maryi.

• Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. W ramach obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny oraz Dnia Dziecka zapraszam od godz. 17.00 na nasz lokalny Kryrski Piknik Rodzinny. Impreza odbędzie się obok Groty Maryjnej. Pod fachową opieką Strażaków zapewniamy ognisko, zimne i ciepłe napoje, słodycze dla dzieci oraz dobrą zabawę z muzyką na żywo. Rodzice niech zatroszczą się o bardziej konkretne jedzenie i bezpieczeństwo swoich pociech.

• Trwa akcja KSM „Pieluszka dla Maluszka”. Bóg zapłać za pieluchy już przekazane. Pampersy do końca maja można jeszcze przynosić do zakrystii.

• W zakrystii można także zgłaszać kandydatury do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na ostatnim posiedzeniu Rada jednogłośnie podjęła decyzję o budowie pomnika na cmentarzu dla ks. Proboszcza Edwarda Słupika.

• Polecam prasę katolicką – Gość Niedzielny zawiera ciekawe propozycje realizacji orędzia fatimskiego dzisiaj, ale także nieznane fakty, które miały miejsce w Rosji po zawierzeniu świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest także do nabycia czerwcowy numer Apostolstwa Chorych.

• Ze względu na bardzo niestabilną pogodę procesję Bożego Ciała rozpoczniemy i zakończymy w kościele. Przejdziemy następującą trasą: ul. Wyzwolenia, ul. Wodna, ul. Nierad, ul. Wilcza, ul. Wyzwolenia. W najbliższym czasie poinformuję, gdzie będą usytuowane poszczególne ołtarze.

• Na Jasnej Górze 2 i 3 czerwca odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca – zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie w gablotce.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę składam dwóm Rodzinom Pająk i Rodzinie Folek.