OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.05.2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28 maja 2023 r.

 • Dziś odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Pamiętajmy o pątnikach w naszej modlitwie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Zapraszam na ostatnie już Nabożeństwa Majowe – dziś na godz. 14.20.
 • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra, w środę Święto Nawiedzenia NMP, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Dzień Dziecka, a w sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły.
 • Przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży – w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 16.06, od godz. 9.00.
 • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. W katedrze odbędzie się pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Rozpoczyna się także rekrutacja do tej uczelni, szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej wydziału.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o Zesłaniu Ducha Świętego oraz o nowym Sanktuarium na Bachledówce. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nowy nr naszej gazetki.
 • Strażacy OSP w Kryrach organizują Dzień Otwarty. Zapraszają w niedzielę (28.05.2023 r.) od godziny 15.00 do 20.00 do swojej remizy. Szczegóły na plakatach oraz na fanpage’u OSP KRYRY.
 • W poniedziałek, 5.06.2023 r. po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele spotkanie przed pielgrzymką do Włoch.
 • Starosta Pszczyński zaprasza na konferencję poświęconą promocji i ochronie zdrowia seniorów „Pij wodę, żyj”, która odbędzie się w sali sesyjnej Rady Powiatu Pszczyńskiego 12.06.2023 r. o godz. 10.00.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Wolny, Jatczak, Szyndzielorz i Łakota.