Ogłoszenia duszpasterskie – 28.06.2015

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na płytki na chórze, a jutro w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła kolekta będzie zebrana na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. „Świętopietrze”. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W tym tygodniu przypadają I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci i Młodzież zapraszam do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 16.00 lub też przed każdą Mszą św. wieczorną, w tygodniu, gdy Msza św. jest odprawiana w Grocie ze spowiedzi można korzystać w zakrystii. Obchód chorych będzie w piątek 03.07. po Mszy św. porannej, od godz. 09.00.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Warto poświęcić w tym czasie więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Starajmy się nie tylko nie  zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie  przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i przygotowanie go na sobotę i niedzielę, w tym tygodniu rodzinom: Czarnula,Goczoł, Harazin, Kaletka, Kałuża i Orlewicz. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów zostały przeznaczone na kościół. W piątek znów ok. 18.00 zapraszam kolejne rodziny do przygotowania kościoła.

Panom Feliksowi i Wiesławowi Boryś dziękuję za wykoszenie traw przy płotach, koło dzwonnicy i Groty a także dziękuję  strażakom za wykoszenie ogrodów wewnątrz terenu probostwa.