Ogłoszenia duszpasterskie – 28.09.2014

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Św. Michała Archanioła w Krzyżowicach Odpust Parafialny, Suma tam o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.00. U nas Nieszporów nie będzie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Odjazd chętnych na noc czuwania i pokuty do Turzy Śl. w poniedziałek, 29 września o godz. 17.45 sprzed przystanku koło kościoła.

W środę rozpoczynamy miesiąc październik. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15, a w niedziele o 14.20. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia  przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Za publiczne, wspólne odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W wtorki października Msza św. będzie o 17.00, by nie trzeba było przychodzić dwa razy na Różaniec i Mszę św. z wyjątkiem wtorków, które jeszcze ustalą Panowie z pracowni witraży, gdy Msza św. musi być odprawiona rano, by mieli wystarczająco dużo czasu na pracę.

W czwartek 02.10 zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00 Wszystkich Seniorów naszej Parafii.

Zapraszam do korzystania z Sakramentów św. z ok. I czwartku, I piątku i I soboty miesiąca. Zachęcam do spowiedzi miesięcznej dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.00, a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.00, ewentualnie w piątek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie z racji Różańca od godz. 15.45.

Tradycyjny obchód chorych i starszych Parafian  będzie jak zwykle w piątek 03.10, po Mszy św. porannej od godz. 09.00.

Po Mszach św. wieczornych w tym tygodniu w środę i w czwartek można jeszcze zamawiać intencje Mszalne na rok 2015 i opłacać za wywóz śmieci i za wodę z cmentarza.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom: Cepok, Fydrych i Mrukwa.

Prośba do Wszystkich Ludzi Dobrej Woli. Pilnie poszukuje się dawców krwi AB RH

minus dla ciężko chorej dziewczynki. Ta krew ratuje jej życie, potencjalnych dawców prosi się o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach po numerem telefonu 32 208 73 00 w celu umówienia się na oddanie krwi. Sprawa bardzo pilna – możesz uratować jej życie.

Akcję popierają i dołączają się do prośby:

1. O. Damian Dybała OMI z Parafii Oblatów w Katowicach, tel. 518 350 203,

2. Ks. Krzysztof Biela z Wydz. Duszpast. Kurii Metrop. w Katowicach, tel. 519 318 867.