OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.11.2021

I NIEDZIELA ADWENTU
28 listopada 2021 r.

• Dziś I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam, aby swoje postanowienia abstynencji wpisać do parafialnej księgi trzeźwości. Rozpoczynamy także Nowy Rok Liturgiczny i realizację III części Programu Duszpasterskiego Eucharystia daje życie pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a pod kościołem odbędzie się ogłoszona przez KEP zbiórka na pomoc dla migrantów. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Jak zwykle w centrum adwentowego czuwania będą Msze św. Roratnie. Z zachowaniem rygorów sanitarnych zapraszam (nie tylko dzieci) codziennie o godz. 17.00. Wraz z Archaniołem Gabrielem będziemy wędrować po Ziemi Świętej – od Nazaretu do Betlejem.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św., dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 17 grudnia.
  • We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie błogosławionego ks. Jana Machy, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, a w sobotę wspomnienie św. Barbary – Górników i ich Rodziny zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00.
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek – kalendarz na rok 2022 oraz artykuły o sensie adwentowego oczekiwania. Jest także grudniowy już nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano Karolowy Periodyk.
  • Przy prasie katolickiej można już zaopatrywać się w Świece Caritas (mała w cenie 5 zł, duża – 10 zł) i wigilijne opłatki (małe w cenie 3 zł, duże 5 zł).
  •  „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Jarosz, Sciborski, Utrata i Pustelnik. Dziękuję również za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego i pomoc w wykonaniu adwentowej dekoracji.