Ogłoszenia duszpasterskie – 29.05.2016

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś, w ostatnią niedzielę maja jest tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich, szczegóły na plakacie w gablotce. Otoczmy pielgrzymów modlitwą o dobrą pogodę i szczęśliwe, bezpieczne pielgrzymowanie i błogosławieństwo MB Piekarskiej dla nich i ich rodzin. Transmisja z Piekarskiej Pielgrzymki będzie w Telewizji Polonia, Radiu M, Radiu Piekary i obszerne fragmenty na 3 Programie TVP.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 16.30 Gimnazjum.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby Parafii, zaś za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

W przyszłą też niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich. Msza św. tamże o godz. 10.30.

Kończy się miesiąc maj, wiele jest dzieci, młodzieży i rodziców, którzy ani razu nie byli na Majowym. Zachęcam jeszcze do wtorku do udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, a także do piątku do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych z okazji Oktawy Bożego Ciała z procesją dokoła kościoła. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Dziękuję serdecznym „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, były to rodziny: Kubica, Kudła, Paszek i Sinka.

Zachęcam do zabierania sobie „Paszportów Pielgrzyma” ze stolika obok Figury MB Fatimskiej. Nadal zachęcam też do włączenia się do 31 maja w akcję „Pieluszka dla maluszka”