OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.11.2020

I NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020 r.

• W I Niedzielę Adwentu, Niedzielę Trzeźwości, zachęcam, by nasze postanowienia abstynencji wpisać do parafialnej księgi trzeźwości. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i realizację II części Programu Duszpasterskiego Eucharystia daje życie pod hasłem Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że od 7 listopada w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania wyżej wymienionej regulacji.
  • Kancelaria parafialna do odwołania jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • W tym roku Msze św. Roratnie, poświęcone będą Eucharystii, która jest CUDEM NAD CUDAMI. Dzieci zachęcam, by odwiedzić stronę Małego Gościa Niedzielnego lub naszą stronę i tam przeczytać, jak możemy całymi rodzinami włączyć się w przeżywanie tegorocznych Rorat.
  • W tym tygodniu w I czwartek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, a w I piątek wspomnienie św. Barbary – przedstawicieli Górników zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00. Ks. Abp udziela w tym dniu dyspensy od piątkowego postu. Chorych i starszych parafian odwiedzimy wyjątkowo w III piątek (18 grudnia). Okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Za tydzień – w II Niedzielę Adwentu – kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy Kalendarz ze Świętymi na rok 2021, wiele ciekawych artykułów, a także początek cyklu Adwentowych rekolekcji o tym, jak w kryzysie odnaleźć światło. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i grudniowy Karolowy Periodyk.
  • Przy prasie katolickiej można już zaopatrywać się w Świece Caritas (mała w cenie 6 zł, duża – 10 zł) i wigilijne opłatki (małe w cenie 3 zł, duże 5 zł).
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę oraz piękny wieniec adwentowy składam Rodzinom: Góra, Gruszka, Piszczek i Lebioda.