Ogłoszenia duszpasterskie – 3.07.2016

XIV   NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na zakup opału na probostwo.

W środę jest patronalne święto Apostolstwa Chorych. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwie. W tym dniu odbędzie się też Ogólnopolska pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych na Jasną Górę. Początek o godz. 09.30

I Synod Diecezji Katowickiej przypomina, by wierni „nie odkładali sakramentu namaszczenia chorych gdy poważnie zachorują, a nawet by prosili o niego powtórnie, w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Tym, którzy korzystają z pojazdów mechanicznych zaleca się, by mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchowa pomoc kapłana” (Synod V 2.5.18). Obecnie można też dołączyć oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie swoich narządów do przeszczepu w razie śmierci na stole operacyjnym.

Za tydzień w niedzielę po Nieszporach o godz. 15.00 zapraszam wszystkie rodziny, które zdeklarowały się na przyjęcie pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży na specjalne krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem tych rodzin według materiałów, jakie otrzymaliśmy z Kurii. Ważne, by choć jedna osoba z danej rodziny była obecna.

Na czas rozpoczętego lata przypominam o bardzo ważnej sprawie, że Msza św. kończy się błogosławieństwem kapłana udzielanym po ogłoszeniach parafialnych, które należą do całości liturgii niedzielnej. Ci, którzy stoją podczas Mszy św. poza ogrodzeniem kościoła i ci, którzy rozchodzą się do domów przed błogosławieństwem końcowym, nie mają ważnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biolik, Gogol, Moczygemba i Pasieka.