Ogłoszenia duszpasterskie – 3.08.2014

XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W miesiącu sierpniu wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku koło stoiska z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na ten jeden miesiąc.

W środę 06 sierpnia jest Święto Przemienienia Pańskiego, choć nie jest to święto nakazane zachęcam do udziału w tym dniu we Mszy św.

Siostry Boromeuszki z Mikołowa odsprzedały nam książki życie naszego Patrona Św. Karola Boromeusza. Każda rodzina mogła by taką pozycję mieć u siebie, będzie to swoista cegiełka na remonty w kościele. Ofiara może być dowolna.

Zapraszamy w przyszłą niedzielę (II miesiąca) na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 09.30.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom: Kudła, Strządała, Waleczek.