OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.11.2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
3 listopada 2019 r.

 • W czasie Eucharystii jak Zacheusz chciejmy spotkać się z Jezusem, który może przemienić nasze życie. Kolekta będzie przeznaczona na renowację katowickiej katedry. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.
 • W tygodniu do 8 listopada wypominki będą odczytywane 45 min. przed Mszą św., a po nich pomodlimy się Różaniec za zmarłych.
 • Przypominam, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
  – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).
 • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, a w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W I czwartek listopada będziemy się modlić o nowe powołania, a chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek – 8.11 od godziny 9.00.
 • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Odpust ku czci św. Karola Boromeusza. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć Przełożony Prowincjalny Zgromadzenia Świętej Rodziny – ks. dr Piotr Krupa, on również wygłosi kazania odpustowe. Zapraszam zwłaszcza poczty sztandarowe, Strażaków, Panie i dzieci w strojach śląskich. Zachęcam do licznego udziału i do korzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym (cena 6 zł) przeczytamy m.in. ciekawy artykuł o świętości oraz o najpiękniejszych cmentarzach Europy. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk, czasopisma misyjne oraz Kalendarz z GN na rok 2020.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na Uroczystość Wszystkich Świętych składam Rodzinom: Smorzik, Malcharek, Kania, Stebel i Knaś. Do sprzątania przed Odpustem zapraszam w piątek dwie kolejne grupy Rodzin oraz wszystkich chętnych do pomocy.