OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.01.2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
30 stycznia 2022 r.

• Dziś przeżywamy 69 Światowy Dzień Trędowatych. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że zgodnie z obostrzeniami w naszym kościele może przebywać 30% osób (nie licząc zaszczepionych). Proszę stosować się do zarządzeń, używać maseczek i zachowywać rozsądny dystans.
  • W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00 oraz poświęcimy gromnice. Na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyście poświęcimy również świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Bosko, w czwartek św. Błażeja – na Mszach św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa, a w sobotę św. Agatę – w tym dniu poświęcimy chleb.
  • Przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Dla dzieci i młodzieży dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 16.00.
  • Na Mszę św. szkolną zapraszam zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy 18 lutego od godz. 9.00.
  • W sobotę 5 lutego 2022 r. o godz. 12.00 rozpocznie swoją posługę w naszej Arcybiskup Koadiutor Adrian Galbas – polecajmy Go Bożej Opatrzności w naszych osobistych modlitwach.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów: m.in. o wielkiej roli życia kontemplacyjnego w kościele oraz o nowym filmie o Edwardzie Gierku. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i nowy nr naszej gazetki.
  • Zachęcam do udziału w Szkole Katechetów Parafialnych-Studium Wiary, która rozpocznie swe zajęcia 25.02.2022 r. w parafii św. Stanisława w Żorach. Więcej szczegółów znajdziemy na naszej stronie parafialnej oraz na ulotkach – są wyłożone przy prasie katolickiej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Szczypka i Urbaniec. Dziękuję również za wszystkie ofiary składane przy naszej Stajence – na potrzeby Domu Pokoju w Betlejem.