Ogłoszenia duszpasterskie – 30.03.2014

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA „LAETARE”

Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci oraz z bliskości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających w tamtym klimacie róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej różowy kolor ornatu.

Dzisiejsza Kolekta jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

W poniedziałek po Mszy św. o 17.45 będzie spotkanie Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży.

W czwartek o godz. 17.45 będzie w kościele katecheza dla Kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców, a w piątek po Mszy św. ok. 17.45 zapraszam na krótką katechezę Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Sprzątanie kościoła będzie można zacząć o 18.15.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Dzieci i Młodzież zapraszam do spowiedzi: w środę od 15.30 Szkoła Podstawowa, w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Odwiedziny chorych będą w Wielki Poniedziałek 14.04. od godz. 08.00, by umożliwić chorym Spowiedź przed Świętami. Młodzież zapraszam na Mszę młodzieżową w ich intencji piątek o godz. 20.00 i na rozważania Drogi Krzyżowej specjalnie dla nich po tej Mszy św. Z przykrością widzę młodzież wcześniej na nabożeństwach, a nie na Mszy św. specjalnie dla nich i za nich, a nie przedłużamy, bo ostatnio skończyliśmy przed godz. 21.

W zakrystii można nabywać świece – Paschaliki Wielkanocne, z których dochód 6 zł jest przeznaczony na Caritas.

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Kaletka, Orlewicz i Wojtas . Pragnę też specjalnie podziękować dwom paniom za uporządkowanie i posadzenie nowych kwiatów na klombie przed pomnikiem na placu kościelnym. Również serdecznie pragnę podziękować Panu Jerzemu Słomka za wykonaną już wcześniej solidną pracę całkowitego uprzątnięcia i wygrabienia resztek po gałązkach pozostałych po obcinaniu drzew wokół kościoła.