OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.07.2017 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2017 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, głównie na zakup opału na zimę. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • Dziś, na zakończenie tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo Kierowców i ich pojazdów. Zainteresowanych proszę o oczekiwanie przy swoich samochodach i innych pojazdach.
  • W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, a w piątek św. Jana Marii Vianney’a.
  • We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym zachęcamy wszystkich do trzeźwości i abstynencji. Księga Trzeźwości będzie wyłożona przy prasie katolickiej. Zapraszam do dawania świadectwa.
  • W środę przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  • W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W I piątek odwiedzimy chorych i starszych parafian.
  • 4.08 rozpoczyna się XI Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Program koncertów w kościołach naszej okolicy oraz innych ciekawych spotkań zamieszczony jest na plakacie w gablotce.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. komentarze do burzliwej ostatnio reformy polskich sądów oraz artykuł o współczesnej ewangelizacji na ulicach Krakowa. Jest już nowy nr Apostolstwa Chorych poświęcony boreliozie.
  • W imieniu Strażaków naszej Parafii proszę o gromadzenie złomu, który we wrześniu będzie zbierany przez Radę Sołecką i Strażaków. Pozyskane środki będą przeznaczone na pokrycie wkładu własnego w wysokości 5.000 zł. na zakup nowego wozu strażackiego. Termin zbiórki będzie ogłoszony we wrześniu.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Paszek, Brudek i Adamik.