OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.07.2023

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 lipca 2023 r.

• Dziś duchowo łączymy się z mieszkańcami Sikowca, którzy przeżywają odpust ku czci św. Anny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem –  w ramach akcji 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy – odbędzie się tradycyjna zbiórka na środki transportu dla polskich misjonarzy. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • We wtorek rozpoczynamy już miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Tradycyjnie przy obrazie Bożego Miłosierdzia już jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, a w środę odpust Porcjunkuli – wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze naszZdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki. W piątek wspominamy św. Jana Marię Vianney’a.
  • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek, 18 sierpnia, od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śl.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o Światowych Dniach Młodzieży, o tradycji pielgrzymowania do świętych miejsc oraz o rekolekcjach Ministrantów. Jest już nowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Wójt Gminy Suszec kieruje do właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie ścieków prośbę o dostarczenie umów na wywóz nieczystości ciekłych oraz faktur potwierdzających ich wywożenie za ostatnie 12 miesięcy. Dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Gminy do 11.08.2023 r. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie Gminy i w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Folek, Otremba, Golda, Waleczek i Hoły. Dziękuję również za wykoszenie trawy przy kościele.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.