Ogłoszenia duszpasterskie – 30.09.2015

XXII   NIEDZIELA ZWYKŁA

W naszej miejscowości i Parafii przeżywamy dziś Dożynki. Dziękujemy Dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i Patrona Rolników, Św. Izydora za tegoroczne plony i możliwość ich zebrania mimo suszy, a także za uchronienie naszej miejscowości od kataklizmów pogodowych. Uroczystości rozpoczną się przed kościołem przywitaniem i wejściem do kościoła na Mszę św. dziękczynną o godz. 13.00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich mieszkańców Kryr i Parafian oraz Gości na parking koło szkoły, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości i festyn.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na dokończenie malowania kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

Z okazji rozpoczynającego się we wtorek nowego Roku Szkolnego i Pierwszego Piątku miesiąca  zapraszam na spowiedź Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Młodzież z Gimnazjum w poniedziałek 31.08. od godz.15.00.

Również w poniedziałek w Suszcu zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymujących w tym roku w I Dekanalnej Pielgrzymce Suszeckiej, a po Mszy św. będzie popielgrzymkowe  spotkanie.

We wtorek o godz. 08.00 zapraszam  Dyrekcję, Nauczycieli, Katechetki i Wychowawców wraz z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kryrach na uroczystą Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny 2015/2016. Zapraszam też rodziców.

Od przyszłego tygodnia Msze św. szkolne będą odprawiane w czwartki. W tym tygodniu zapraszam natomiast na Msze św. w dni eucharystyczne I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Jak co tydzień składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i przygotowanie go na sobotę i niedzielę, w tym tygodniu rodzinom: Janduda, Kudła, Małys, Małys, Staniek, Stryjniak i Waleczek.  Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów również zostały przeznaczone na kościół. Dziękuję również P. Stefanii Młotek za sprzątanie i opiekę nad grotą w czasie całego okresu odprawiania w tygodniu Mszy św. w grocie. Pragnę też podziękować naszemu Sołtysowi P. Wojciechowi Brudek za użyczenie namiotu, pod którym wierni w tygodniu mogli się chronić przez cały ten okres.  W piątek znów ok. 17.45 zapraszam kolejne rodziny do przygotowania kościoła na sobotę i niedzielę.

Od września wracamy do odprawiania Mszy św. wieczornych o godz. 17.00.

W sobotę będziemy przeżywać Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.