Ogłoszenia duszpasterskie – 30.10.2016

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam o poświęceniu naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy dziś za to, że mamy własną świątynię, blisko naszych domów i że nie musimy daleko chodzić, by korzystać z sakramentów i modlić się. Pamiętajmy też o tym, że także nasze ciała są duchowymi świątyniami, w których mieszka Bóg.

Jutro i w środę od godz. 14.30 zapraszam dzieci i młodzież na spowiedź miesięczną, by umożliwić zyskiwanie Odpustów Zupełnych za Zmarłych w najbliższe dni.

Jutro też wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych. Z tej okazji wyruszy w Kryrach po raz pierwszy krótki Marsz Wszystkich Świętych. Zapraszam do kościoła dzieci, młodzież i dorosłych na godz. 16.15, dzieci mogą się poprzebierać za Świętych, liczy się pomysłowość i kolorowość. Niech wszyscy zabiorą wizerunki swoich ulubionych Świętych (obrazki, figurki). Przejdziemy z procesją wokół kościoła, niosąc też relikwie Świętych, które są w kościele. Marsz ten będzie naszą alternatywą na tak bardzo propagowany we współczesnej kulturze Halloween, mający swe korzenie w pogańskich kulturach śmierci. Dajmy piękne świadectwo naszej wiary!!! Potem odprawimy ostatnie Nabożeństwo Różańcowe. Przy okazji dziękuję młodzieży z Gimnazjum i dzieciom ze Szkoły Podstawowej za prowadzenie Różańca i Paniom Katechetkom za ich przygotowanie. Po Różańcu dzieci złożą przed Figurą Matki Bożej podpisane karty Różańcowe (kwiaty dla Matki Bożej). Na najbliższej Mszy św. szkolnej w czwartek niespodzianka dla najwytrwalszych.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na kwiaty na nasz Odpust parafialny w przyszłą niedzielę 6 listopada.

We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, która sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.10. Można samochodami dojechać aż do cmentarza i parkować na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza. Bardzo serdecznie proszę o to Parafian i Gości. W środę 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy św., gdyż każdy kapłan może w tym dniu odprawić trzy Msze św. wg ustalonych przez Ojca Świętego intencji. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając wyżej wspomniane warunki odpustu.

Ujrzałam Anioła Stróża, który kazał mi pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy przyjść im z pomocą” (z Dzienniczka Św. S. Faustyny). Taka zachęta niech wystarczy do modlitwy i zyskiwania Odpustów za naszych Zmarłych.

Od środy 2 listopada do wtorku 8 listopada, z wyjątkiem niedzieli, o godz. 16.15 będą odczytywane w kościele Wypominki za Zmarłych, które można składać w zakrystii, a potem odmówiony będzie Różaniec za Zmarłych.

W tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Obchód chorych będzie w piątek 4 listopada od godz. 09.15.

Przed Odpustem serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do sprzątania kościoła i obejścia kościoła w sobotę 5 listopada od godz. 09.00

Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, są to rodziny: Drożdż, Krawczyk, Orlik i Otremba.