OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.10.2022

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
30 października 2022 r.

• Dziś obchodzimy symboliczną Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na przygotowanie do Odpustu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Różaniec. Przypominam, że po zmianie czasu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (Różaniec o godz. 16.20).
  • We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Już w wigilię tego dnia, w poniedziałek (31.10) o godz. 16.15 chcemy wzywać orędownictwa Patronów w radosnej procesji, którą rozpoczniemy przy Grocie Maryjnej. Dzieci zachęcam do przebrania się za postacie Świętych – najciekawsze kreacje zostaną nagrodzone. Można także przynieść obraz lub figurę ulubionego Świętego.
  • 1 listopada Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego. Po ostatniej Mszy św. w różańcowej procesji udamy się na nasz cmentarz, a tam o godz. 14.30 odprawimy Nabożeństwo za Zmarłych. Można dojechać na cmentarz, ale należy parkować na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej.
  • W środę, 2 listopada w Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. O godz. 16.20 odczytam Wypominki i rozpoczniemy Różaniec za zmarłych.
  • W piątek wspominamy naszego patrona – św. Karola Boromeusza, w tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie Różańca oraz pół godziny przed każdą Mszą św. Wypominki będą odczytywane w dni powszednie od 2 do 8 listopada 40 minut przed Eucharystią. Bóg zapłać za pamięć o zmarłych i złożone ofiary.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy 11 listopada br. od godziny 9.00.
  • Przypominam, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
    – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
    – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Karola Boromeusza. Kazania wygłosi i Sumie przewodniczyć będzie ks. dr Krzysztof Borowiec. On także o godz. 10.50 poświęci wyremontowany Dom Parafialny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, Panie i dzieci w strojach regionalnych, Strażaków do niesienia baldachimu i pilnowania porządku oraz wszystkich Parafian i miłych Gości.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym ciekawe treści o popularnych Świętych oraz specjalny dodatek wydany w 100 rocznicę ustanowienia Administracji Apostolskiej w Katowicach. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nowy Karolowy Periodyk.
  • Pan Wójt informuje o możliwości zakupu węgla – szczegóły w Gablotce i na naszej stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Klimek, Foksiński, Gruszka i Kołodziejczyk.