Ogłoszenia duszpasterskie – 30.11.2014

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś, w I Niedzielę Adwentu,  rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, po każdej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa. Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na ogrzewanie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby Parafii a przed kościołem będzie Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Już teraz dziękuję Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej Zbiórki.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.00 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedzin chorych nie będzie w tym tygodniu lecz w poniedziałek 22.12 przed Świętami.

Już dziś zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież a także i dorosłych na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00. Hasło tegorocznych Rorat „Solo dios basta” czyli „Bóg sam wystarczy”, to słowa Św. Teresy z Avila, która zaprasza nas na drogę, którą sama szła. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” podejmuje tę tematykę.

Mając na uwadze bardzo trudną sytuację w górnictwie w naszym Kraju, w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 16.00 w swoistym triduum przed wspomnieniem Św. Barbary będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o polepszenie sytuacji w górnictwie. Na te modlitwy zapraszam szczególnie górników i ich rodziny.

W kościele Św. Stanisława w Suszcu we wtorek o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne połączone z okazją do sakramentu pokuty. Ks. Proboszcz ze Suszca i ja serdecznie też zapraszamy.

Z dniem 1 stycznia 2015 r. mocą Dekretu Metropolity Katowickiego Ks. Abpa Wiktora Skworca Parafia Kryry przechodzi z Dekanatu Pawłowice Śląskie do nowo utworzonego Dekanatu Suszec obejmującego Parafie: Suszec, Brzeźce, Kryry, Kobielice, Radostowice i Rudziczka.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne, duże w cenie 12 zł a małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Są już też do nabycia opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, a także za Wieniec Adwentowy, w tym tygodniu były to rodziny:  Jarosz, Sciborski, Skorupka i Utrata.