Ogłoszenia duszpasterskie – 31.01.2016

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła, zaś z tydzień kolekta będzie na potrzeby Archidiecezji.

We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Choć to nie jest Święto nakazane pod względem uczestnictwa we Mszy św. zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci do udziału w którejś z trzech Mszy św. Na każdej Mszy św. święcimy przyniesione świece gromniczne. Święto to jest też obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się też w intencji osób Życia Konsekrowanego, za zakonnice i zakonników. Kolektę w tym dniu przeznacza się w całości na zakony kontemplacyjne,

Święto Ofiarowania Pańskiego kończy w liturgii cykl Uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego, co wiąże się też z rozbiorem Bożonarodzeniowej dekoracji naszych domów i świątyń.

W środę 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja po Mszy św. będzie błogosławieństwo świecami Św. Błażeja od chorób gardła, a w piątek we wspomnienie Św. Agaty w czasie Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba Św. Agaty.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.30 a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.30. Obchodu chorych w tym miesiącu  nie będzie.

W piątek  nie będzie też młodzieżowej Mszy św.

Polecam dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w nim ciekawe artykuły w związku z Dniem Życia Konsekrowanego.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Samulczyk, Świerkot i Wesołek .