OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.01.2021

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
31 stycznia 2021 r.

 • Dziś obchodzimy także 68 Światowy Dzień Trędowatych. W Ewangelii usłyszymy o Chrystusie, który z mocą głosi Dobrą Nowinę i wyrzuca złego ducha. Powierzmy Mu z ufnością nasze troski i niepokoje. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
 • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
 • We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcone gromnice, a o godz. 17.00 uroczyście poświęcę świece i medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 • W środę wspominamy św. Błażeja – możemy przyjąć specjalne błogosławieństwo, w piątek św. Agatę – pobłogosławimy chleb i wodę, a w sobotę św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 • W I piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam uczniów klas VIII, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 • Chorych i starszych parafian odwiedzę w III piątek (19.02) od godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.
 • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów – m.in. o tysiącach osób konsekrowanych w klasztorach klauzurowych oraz o problemach z dostawami szczepionek. Jest też nowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Janduda, Orlik, Staniek, Turalski i Wróbel.