Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2015

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta jest przeznaczona malowanie kościoła zaś za tydzień kolekta będzie na potrzeby Archidiecezji.

Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

W czwartek 4 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej.  Tegoroczna Procesja Bożego Ciała rozpocznie się na ul. Jasnej Mszą św. polową o godz. 08.30 koło domu P. Kotas, II ołtarz będzie przy Krzyżu na rogu ul. Wyzwolenia i Spokojnej,  III ołtarz koło P. Sojka, IV ołtarza przed domem naszego Sołtysa, P. Wojciecha Brudek i wrócimy do kościoła. Proszę mieszkańców w okolicy tych ołtarzy o pomoc w budowie i przystrojeniu ołtarzy i udostępnienie kwiatów ze swoich ogródków. Na procesję Bożego Ciała i w dni tzw. Oktawy, zapraszam szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Do baldachimu, lampionów i do pomocy w trosce o porządek i bezpieczeństwo procesji zapraszam naszych strażaków. W dni Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień zapraszam wszystkich na tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła pół godziny przed każdą Mszą św. wieczorną, a  w niedzielę o godz. 14.20.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w piątek od 15.30 Gimnazjum. Uwaga, ze względu na malowanie kościoła, które trwa do godz. 17.00 spowiedź będzie w zakrystii, proszę wchodzić od zewnątrz. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Obchód chorych odbędzie się w piątek, 05 czerwca od godz. 09.00.

W piątek o godz. 20.30 zapraszam młodzież naszej Parafii na specjalną Mszę św. dla nich i za nich.

W ubiegły piątek odbył się w Krakowie pogrzeb naszego Parafianina Ks. Wiktora Paszka. Dziękuję pocztom sztandarowym i delegacji z naszej Parafii za udział w pogrzebie.

W piątki przez czas malowania kościoła nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu. Do sprzątania kościoła w piątki proszę przychodzić podwójnymi rodzinami z kolejki ze względu na więcej pracy. Dobrze by było, żeby koło 17.00 ze dwie, trzy panie przychodziły codziennie, by z kurzu posprzątać ławki, które i tak są okrywane w czasie prac, mycie podłogi zostawiając na wieczorne, bardziej gruntowne sprzątanie. W tym tygodniu malarze pracują do środy, więc po Mszy św. wieczornej będzie sprzątanie tak jak w piątki. Dziękuję serdecznie rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół: Dąbrowski, Gogol, Pasieka, Paszek, Młotek i Sojka.

Zachęcam do zapoznania się na stoliku obok z projektem ustawy o Ochronie życia i zakazie aborcji i składania podpisów na stosownej petycji, potrzebny jest numer PESEL.