Ogłoszenia duszpasterskie – 31.08.2014

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszej miejscowości i Parafii odbywają się Dożynki. Dziękujemy Dobremu Bogu przez wstawiennictwem Matki Bożej i Patrona Rolników, Św. Izydora za tegoroczne plony i możliwość ich zebrania w dość kapryśnej pogodzie, a także za uchronienie naszej miejscowości od kataklizmów pogodowych. Gospodarzami tegorocznych Dożynek są Państwo Ewelina i Szymon Waleczek, a organizatorami mieszkańcy ulic: Wyzwolenia od kościoła w kierunku Suszca oraz ulic: Wodna, Rolnicza, Wilcza, Skotnicza, Owocowa, Spokojna, Jasna i Nierad od Suszca do ul. Pawła Garusa. Gospodarze Dożynek wraz z Sołtysem i Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców Kryr i Parafian oraz Gości.

Dziś też w Warszowicach Odpust Parafialny. Suma o godz. 11.00 a Nieszpory o 16.00. u nas Nieszporów nie będzie. Kolekta dzisiejsza jest z na potrzeby Parafii, zachęcam też do nabywania książki o życiu naszego Patrona Św. Karola Boromeusza za dobrowolną ofiarę – cegiełkę na rzecz odnowienia wnętrza kościoła. W przyszłą niedzielę Kolekta będzie na potrzeby naszej Archidiecezji.

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny 2013/2014, zapraszam w związku z tym Dzieci i Młodzież, Nauczycieli i Rodziców na Mszę św. o godz. 10.00. Rozpocznijmy ten nowy okres nauki i pracy z Bożym błogosławieństwem. W ciągu roku szkolnego zapraszam Dzieci i Młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.! W tym tygodniu zapraszam też szczególnie dzieci z 1 klasy Szkoły Podstawowej. Odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży naszej Parafii, zapraszamy też nowych chętnych na te spotkania.

Od września wracamy do odprawiania Mszy św. wieczornych o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek,  i I Sobota miesiąca, zapraszam pół godziny przed każdą Mszą św. do spowiedzi i na Msze św. z Nabożeństwami Eucharystycznymi a także na Wystawienie i Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek o godz.16.00. Dla dzieci okazja do spowiedzi w czwartek od 16.00 do 16.55 a dla młodzieży w piątek od 16.00 do 16.45. W piątek, po Mszy św. porannej od  09.00 będzie objazd chorych.

W sobotę zapraszam do kościoła na godz. 09.00 ministrantów i nowych chętnych kandydatów na zbiórkę, o godz.10.00 zapraszam do kościoła dzieci Maryi i nowych chętnych kandydatów.

W przyszłą niedzielę, 07.09. w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w wystrój dożynkowy kościoła oraz za sprzątanie terenu wokół kościoła, mycie żyrandoli i wykoszenie trawy wokół kościoła przed Dożynkami a rodzinom: Biały, Koczar i Polok  za sprzątanie kościoła.