OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.10.2021

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
31 października 2021 r.

 • Dziś obchodzimy symboliczną Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Różaniec.
 • Przypominam, że po zmianie czasu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (Wypominki i Różaniec o godz. 16.20).
 • W poniedziałek (1.11) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego. Nie będzie Nieszporów w kościele – na godz. 14.30 zapraszam na cmentarz, na Nabożeństwo Żałobne za Zmarłych. Można dojechać na cmentarz, ale proszę parkować samochody za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej.
 • We wtorek (2.11) przypada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. O godz. 16.20 odczytam część Wypominek i odmówimy Różaniec. W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca, a w czwartek wspominamy naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.
 • Okazja do spowiedzi od wtorku do czwartku w czasie Różańca oraz pół godziny przed Mszą św. poranną. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 16.00. Wypominki będą odczytywane w dni powszednie od 2 do 8 listopada 40 minut przed wieczorną Eucharystią. Bóg zapłać za pamięć o bliskich zmarłych i złożone ofiary. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek miesiąca – 19.11 od godziny 9.00.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać jak w roku ubiegłym:
  – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  – nawiedzenie cmentarza przez cały miesiąc listopad połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Karola Boromeusza. Kazania odpustowe wygłosi ks. Tadeusz Skrzypczyk. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 11.00, a odpustowe Nieszpory o godz. 15.00 Zapraszam szczególnie na Sumę odpustową o godz. 11.00 – zwłaszcza poczty sztandarowe, Strażaków do niesienia baldachimu oraz panie i dzieci w strojach ludowych. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy wytłumaczenie istoty Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz ciekawy artykuł o katowickiej katedrze. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, nasza gazetka, Apostolstwo Chorych i L’Osservatore Romano.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Smołka, Sinka, Orlik i Klimek.
 • ROKU 2022 są jeszcze wolne intencje w następujących terminach: