Ogłoszenia duszpasterskie – 4.10.2015

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

We wtorek 6 października przyjadą do nas, jak co roku, klerycy naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z Katowic na zbiórkę ziemniaków, warzyw, zbóż i owoców. Proszę, by te dary przywozić  tradycyjnie już do Pana Kazimierza Kubicy przy ul. Wyzwolenia a także do Pana Benedykta Gruszki też przy ul. Wyzwolenia w sam dzień 6 października do godz. 10.00, skąd sobie klerycy je odbiorą. Pan Benedykt Gruszka zgodził się objechać Parafię  w poniedziałek 5 października między godz. 15 a 16 aby zebrać to, co ktoś chciałby też ofiarować klerykom, a nie może tego sam przywieźć na miejsce.

W czwartek 08.10 zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00 Wszystkich Seniorów naszej Parafii.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie, także we wtorki, o 16.30, a w sobotę o 16.15 W niedziele października Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

Za tydzień będziemy przeżywać kolejny, XIV Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Znów proszę nasze Panie z Zespołu Charytatywnego o przeprowadzenie tej zbiórki. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na zorganizowane przez naszą młodzież spotkanie z poezją Św. Jana Pawła II.

Po Mszach św. wieczornych, w tym tygodniu oprócz czwartku z racji Dekanalnego spotkania kapłanów i oprócz piątku można zamawiać intencje Mszalne na rok 2016 Przypominam o wpłacaniu za wywóz śmieci i za wodę z cmentarza 20 zł od grobu.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom: Otręba, Otręba i Paździor.