OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.05.2019

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
5 maja 2019 r.

• III Niedziela Wielkanocna to Niedziela Biblijna oraz Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Cały tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś Diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich parafian.
  • Zapraszam na Nabożeństwa Majowe – dziś na godz. 14.20, w tygodniu na godz. 17.30, a w soboty na godz. 16.30.
  • W poniedziałek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę Uroczystość św. Stanisława. W tym dniu zachęcam do licznego udziału w Mszy św. za zmarłego Ks. Edwarda Słupika z okazji 32 Rocznicy Święceń, a w piątek – z okazji mojej 22 Rocznicy Święceń.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 10 maja, od. godz. 9.00.
  • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam na zbiórkę Ministrantów, a na godz. 10.00 – na spotkanie Dzieci Maryi.
  • Przyszłą Niedzielę, IV Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza. O godz. 10.30 grupa 9 dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo Majowe przygotowane przez te dzieci – odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W Suszcu odbędzie się Odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Suma o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.30.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele patriotycznych treści oraz ciekawy artykuł o hymnach ku czci Maryi. Jest także majowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i nowe czasopisma misyjne.
  • 18 maja br. Dzieci Pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Zakopanego – jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u Pani Katechetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Pustelnik, Klimek, Klimek, Kasprzyk i Jaszczak. Dziękuję również tym, którzy pomogli w demontażu Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej. W Galerii na stronie internetowej pojawiły się już zdjęcia z przebiegu Triduum. W piątek zapraszam do posprzątania kościoła i obejścia rodziny dzieci, które w przyszłą Niedzielę przystąpią do I Komunii św.