OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.08.2017 r.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Uroczyste Nieszpory.
  • We wtorek obchodzimy wspomn. św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), a w czwartek święto św. Wawrzyńca.
  • Rozpoczął się już miesiąc sierpień, w którym zachęcamy wszystkich do trzeźwości i abstynencji. Księga Trzeźwości jest już wyłożona przy prasie katolickiej. Zapraszam do odważnego dawania świadectwa.
  • Od 4.08 trwa XI Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Program koncertów zamieszczony jest na plakacie w gablotce. Bezpośredni link do strony internetowej festiwalu http://fideetamore.zory.pl
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Będzie to druga niedziela miesiąca – o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Będzie to 13 dzień sierpnia – o godz. 20.00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Eucharystią z formularza niedzielnego.
  • Również w tym dniu parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce przeżywać będzie Odpust. Suma odpustowa o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.00 –  dlatego też u nas nieszporów nie będzie.
  • W ostatnią niedzielę parafia Brzeźce powitała swego nowego Proboszcza – księdza Andrzeja Ahnerta, który przez ostatnie 4 lata pracował w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gardawicach. Życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.
  • Od 8 do 19 sierpnia w naszej parafii posługiwać będzie mój rocznikowy kolega, Ks. Prof. Marek Łuczak. Kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, sprawy nagłe proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. wakacyjny reportaż o baśniowej wyspie Sark, na której czas jakby się zatrzymał oraz ciekawy artykuł o niepełnosprawnych dzieciach, które również potrzebują lekcji religii i korzystania z sakramentów. Jest jeszcze nasza parafialna gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejsze Święto składam Rodzinom: Blaut, Farana, Szafarz i Maślorz.