OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.10.2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
6 października 2019 r.

  • Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym Królowej Różańca Świętego powierzamy naszą modlitwę. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na wykonanie alejki na cmentarzu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tygodniu różaniec odprawiamy o godz. 17.15 (w sobotę o 16.15, w niedzielę o 14.20). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie zasadniczo nieczynna. Pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • W sobotę 12.10.2019 r. w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca. W tym dniu wyjątkowo nie będzie spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę będziemy świętować 19 Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Będzie to też 13 dzień miesiąca, dlatego na godz. 20.00 zapraszam na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o św. Faustynie, bł. Michale Sopoćko i o niezwykłej mocy Różańca oraz wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i czasopisma misyjne.
  • Mężczyzn zapraszamy do udziału w Ekstremalnym Męskim Weekendzie, a młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach KSM w Kokoszycach. Polecamy także ostatni koncert festiwalu Fide et Amore. Szczegóły w gablotce i na stronie parafialnej.
  • Najbardziej gorliwym ministrantem we wrześniu i przez całe wakacje był Michał Larysz. Gratulujemy i życzymy innym podobnej postawy.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Folek, Paszek, i Caban.