Ogłoszenia duszpasterskie – 7.09.2014

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00. U nas Nieszporów nie będzie. Za tydzień, 14.09, odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 16.00. U nas też nie będzie Nieszporów. W tamtejszej Parafii dziś też Dzień Skupienia dla Narzeczonych, początek o godz. 14.30. W poniedziałek i wtorek o 18.00 tamże nauki przedślubne.

Dziś też jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa. Polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej wszystkich pielgrzymów i ich rodziny.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.

W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, polećmy Jej wstawiennictwu naszą Archidiecezję, naszego Ks. Arcybiskupa, duchowieństwo i Wiernych.

W przyszłą niedzielę 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam  do przyniesienia na Msze święte krzyży z domu, nawet już poświęconych, dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.

W poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej będą przyjmowane intencje Mszalne na rok 2015 i opłaty za wywóz śmieci i pobór wody na cmentarzu.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom:  Godowski, Kuźnik i Paździor.