Ogłoszenia duszpasterskie – 7.12.2014

II NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Parafii, natomiast przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś też modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać naszym Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki. Za tydzień kolekta będzie na ogrzewanie kościoła.

Jutro 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Msze św. o godz. 8.00 i o 17.00, mimo, że nie ma Rorat, zapraszam dzieci i młodzież.

Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00, a w soboty o godz. 08.00.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; już tylko małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł. Uwaga: są też opłatki dla ludzi z dietą bezglutenową

Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, którzy po Nowym Roku chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, odbędzie się za tydzień 14 grudnia o godz. 14.30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich na Osiedlu. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 tamże nauki przedślubne.

Spadła u nas czytelność „Gościa Niedzielnego”, wielu zrezygnowało z tradycyjnego abonamentu, zachęcam do łączenia się np. rodzin w nabywaniu „Gościa”, by wzrosła liczba abonentów. Dla abonentów w 2015 r. będzie promocja.

„Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Beer, Polok i   Świerkot.

W najbliższe 2 niedziele (14 i 21 grudnia) po Mszach świętych młodzież będzie spisywała adresy rodzin, które chcą przyjąć w tym roku Kolędników Misyjnych. Akcja kolędowania będzie przeprowadzona w 2 dniach: poniedziałek 29 grudnia (od kościoła w stronę Suszca łącznie z ulicą Pawła Garusa i Kasztanową) i we wtorek 30 grudnia (od kościoła w stronę Mizerowa). Jeśli ktoś nie może przyjąć w tych dniach Kolędników Misyjnych, a chciały się włączyć w dzieło pomocy dzieciom w Indiach – młodzież zaprasza na nieszpory z kolędowaniem misyjnym 6 stycznia w Misyjny Dzień Dziecka.