Ogłoszenia duszpasterskie – 8.02.2015

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby Archidiecezji, a za tydzień kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

W środę przypada Wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to też światowy Dzień Chorego. Proszę, by umożliwić dotarcie do kościoła chorym i starszym mogących  uczestniczyć w specjalnej Mszy św. dla nich i za nich o godz. 12.00, w czasie której wszyscy po 65. roku życia mogą otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych.  Po Mszy św. odbędzie się krótkie nabożeństwo Eucharystyczne z błogosławieństwem Lourdzkim.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, kapłani naszego dekanatu zbiorą się w Parafii MB Szkaplerznej w Brzeźcach na dniu skupienia, który obejmuje konferencję ojca duchownego, adorację Najświętszego Sakramentu, okazję do spowiedzi. Módlmy się o uświęcenie duchowieństwa pracującego w naszym nowym Dekanacie Suszeckim.

Duszpasterstwo Młodzieżowe naszej Parafii włączyło się w ogólnopolską akcję „Wyślij kredki do Afryki”. Akcja ma na celu zbiórkę kredek, ołówków, pisaków i innych przyborów szkolnych, które są cenną pomocą, by dzieci mogły się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Przybory nie muszą być nowe, ważne jednak żeby były w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je dostać. Przybory można składać do koszyka przy „Gościu Niedzielnym” przez cały okres ferii zimowych do niedzieli 15 lutego włącznie. Zachęcamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci, by w czasie swojego odpoczynku od nauki, pomyślały o rówieśnikach z Afryki, którzy bardzo chcą się uczyć.

Na klęczniku przed Figurą MB Fatimskiej są wyłożone „zgłoszenia przyjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.” Kto chciałby przyjąć młodych z różnych stron świata w swoich domach w okresie od 20 do 25 lipca 2016 r. niech weźmie kartkę , dokładnie wypełni (część A i B) i do 22 lutego niech zostawi w kościele na klęczniku. Dotyczy to również rodzin, które już wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia młodych u siebie! Zachęcamy do zaangażowania się w to dzieło!

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie tegorocznej Stajenki w kościele, za prace związane z jej montażem i demontażem oraz  rodzinom, które  uczestniczyły przy demontażu choinek i sprzątaniu.

Jak zwykle składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Matyjaszczyk, Matyjaszczyk, Pająk i Wilczek.