Ogłoszenia duszpasterskie – 8.03.2015

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom, pannom i dziewczętom składamy najlepsze życzenia, niech Matka Boża ma je w swojej szczególnej opiece i wyprasza Boże błogosławieństwo, miłość i szacunek wszystkich im bliskich mężczyzn.

Dziś po Mszy św. popołudniowej kilka minut przed Gorzkimi Żalami Siostra z Instytutu Szensztackiego wprowadzi nas w Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i przyjmie nowych członków do Kręgu przyjmujących Kapliczkę Matki Bożej.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby Archidiecezji.

Spotkanie Duszpasterstwa młodzieży w poniedziałek o 17.45. W środę po Mszy św. ok. 17.45 zapraszam na krótką katechezę Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. W czwartek po Mszy św. ok. 17.45 zapraszam do kościoła na katechezę Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami.

W czwartek w Suszcu odbędzie się dekanalne spotkanie formacyjne kapłanów naszego nowego Dekanatu Suszeckiego. Prosimy o modlitwę o uświęcenie kapłanów pracujących w naszych Parafiach.

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 15.15.

W piątek obchodzimy rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W sobotę 14 marca o godzinie 10.00 przełożeni i klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach zapraszają młodzież męską zainteresowaną odkrywaniem powołania kapłańskiego, zapisy u Ks. Proboszcza.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Piszczek, Szczypka i Urbaniec.