Ogłoszenia duszpasterskie – 8.11.2015

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI NASZEGO PATRONA ŚW. KAROLA BOROMEUSZA

Dziś oddajemy cześć Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszego kościoła i Parafii, polecając jego wstawiennictwu wszystkich nas, mieszkańców Kryr, także naszych siostry i braci innych wyznań, mieszkających na terenie naszej Parafii, a także Gości. Kazania Odpustowe głosi w tym roku Ks. Kan. Florian Ludziarczyk, emerytowany Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich.

Dziś Światowy Dzień Modlitw za Prześladowany Kościół w Syrii, za tydzień odbędzie się zbiórka przed kościołem po każdej Mszy św.  i będzie przeznaczona na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Już dziś proszę i dziękuję naszym Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki.

W zakrystii lub przed Figura MB Fatimskiej można nabywać nasze parafialne kalendarze na 2016 rok ze zdjęciami odnowionego wnętrza kościoła. Będzie to pamiątka dla rodzin i doskonały prezent dla krewnych z poza parafii i cegiełka na kościół.

Bóg zapłać rodzinom które przed Odpustem sprzątały kościół, były to rodziny: Czernecki, Orlik i Pustelnik.  Bardzo serdecznie dziękuję też tym wszystkim, którzy włączyli się w ogólne sprzątanie terenu wokół kościoła jak i sprzątanie i zdobienie samego wnętrza kościoła.

Przyszłą niedzielę w naszej Archidiecezji przeżywać będziemy jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.