OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.02.2020

V NIEDZIELA ZWYKŁA
9 lutego 2020 r. 

  • „Wy jesteście solą ziemi…Wy jesteście światłem świata…” powie dzisiaj do nas Pan Jezus w Ewangelii. To wielkie wyróżnienie, ale także zobowiązanie do życia, które ma być przykładem dla innych. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji – głównie na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Scholastyki, a w piątek Święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
  • We wtorek, we wspomnienie NMP z Lourdes, będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Ksiądz Abp Wiktor Skworc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku o godz. 10.00 odprawi Mszę św. transmitowaną przez Radio eM. W naszej parafii również zapraszam na specjalną Mszę św. w intencji wszystkich chorych i starszych parafian, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 17.00.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do tej grupy, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – głównie na prace prowadzone już na cmentarzu.
  • W gablotce i na stronie internetowej znajdziemy informacje o narodowej pielgrzymce do Rzymu (z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II), o uroczystościach odpustowych ku czci św. Walentego w Bieruniu oraz o ciekawych możliwościach przeżycia wakacji z Bogiem i rodziną. Zachęcam do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.
  • Pan Sołtys zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 16 lutego 2020 r. o godz. 11.15 w remizo-świetlicy w Kryrach.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym piękny artykuł o Mszach św. Gregoriańskich oraz o towarzyszeniu osobom nieuleczalnie chorym. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Paszkowski, Stronczek, Błażyca i Morcinek.